Jak wybrać dobry kantor internetowy?

Obecnie w internecie możemy dokonać wielu transakcji finansowych: opłacić rachunki, spłacić ratę kredytu, dokonać różnych przelewów międzybankowych. Coraz bardziej popularne jest również korzystanie z usług internetowych kantorów wymiany walut. Jest ich już w sieci naprawdę sporo, dlatego wato przyjrzeć się im bliżej.

Dobry kantor, czyli jaki?

 

Dokonując wyboru miejsca wymiany walut w sieci, na pewno należy zwrócić uwagę na wartość kursu wymiany walut. Przecież chcemy dokonać najlepszej transakcji. I choć w zasadzie większość miejsc w sieci oferuje nam lepsze ceny niż kantory stacjonarne, to różnice w kursach bywają spore.

Skąd te różnice?

 

Różnice te mogą wynikać stąd, że niektóre kantory on line co prawda zapewniają korzystny kurs waluty, ale dodatkowo pobierają różne opłaty i prowizje, które końcowo zawyżają koszt transakcji. Warto więc szukać miejsca wymiany walut, które gwarantuje brak tego typu opłat.

Przed zleceniem usługi, warto też zapoznać się z informacją o tym, jakie banki bezpośrednio dany kantor internetowy obsługuje. Ma to istotne znaczenie wówczas, gdy zależy nam na czasie dokonania transakcji. Jeśli okaże się, że nasze rachunki posiadamy w banku, który nie jest obsługiwany przez wybrane przez nas miejsce wymiany walut, to siłą rzeczy taka wymiana będzie trwała dłużej – poprzez konieczność uwzględnienia sesji międzybankowych. Takie transakcje mogą też wiązać się z dodatkowymi kosztami, które również ostatecznie zawyżą koszt naszego zlecenia.

1 Komentarz

  1. No właśnie. Ja się tak ostatnio naciąłem – znalazłem super kurs waluty, ale nie pomyślałem, żeby sprawdzić te banki. Nie dość, że musiałem czekać na finalizację transakcji, to jeszcze wcale nie wyszło tanio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*