Jak wybrać dobry kantor internetowy?

kantor internetowy

Obecnie w internecie możemy dokonać wielu transakcji finansowych: opłacić rachunki, spłacić ratę kredytu, dokonać różnych przelewów międzybankowych. Coraz bardziej popularne jest również korzystanie z usług internetowych kantorów wymiany walut. Jest ich już w sieci naprawdę sporo, dlatego wato przyjrzeć się im bliżej.

Dobry kantor, czyli jaki?

Dokonując wyboru miejsca wymiany walut w sieci, na pewno należy zwrócić uwagę na wartość kursu wymiany walut. Przecież chcemy dokonać najlepszej transakcji. I choć w zasadzie większość miejsc w sieci oferuje nam lepsze ceny niż kantory stacjonarne, to różnice w kursach bywają spore.

Skąd te różnice?

Różnice te mogą wynikać stąd, że niektóre kantory on line co prawda zapewniają korzystny kurs waluty, ale dodatkowo pobierają różne opłaty i prowizje, które końcowo zawyżają koszt transakcji. Warto więc szukać miejsca wymiany walut, które gwarantuje brak tego typu opłat.

Przed zleceniem usługi, warto też zapoznać się z informacją o tym, jakie banki bezpośrednio dany kantor internetowy obsługuje. Ma to istotne znaczenie wówczas, gdy zależy nam na czasie dokonania transakcji. Jeśli okaże się, że nasze rachunki posiadamy w banku, który nie jest obsługiwany przez wybrane przez nas miejsce wymiany walut, to siłą rzeczy taka wymiana będzie trwała dłużej – poprzez konieczność uwzględnienia sesji międzybankowych. Takie transakcje mogą też wiązać się z dodatkowymi kosztami, które również ostatecznie zawyżą koszt naszego zlecenia.