Jak sprawdzić dobry kantor internetowy

kantor

Bardzo często decydujemy się na korzystanie z usług internetowych kantorów wymiany walut. Na naszą decyzję często ma wpływ chęć zaoszczędzenia czasu i wygoda w dokonywaniu takich transakcji.

O czym jednak należy pamiętać, dokonując wyboru miejsca wymiany walut?

Jak przy każdej czynności handlowej dokonywanej w internecie, warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się, z kim właściwie mamy do czynienia. Firmy oferujące usługi w internecie zazwyczaj po krótce opisują swoją działalność na stronie internetowej. Z treści opisu zakładki „O nas” możemy się dowiedzieć wielu cennych informacji: jak długo firma funkcjonuje, kto jest jej właścicielem, w jakiej formie prawnej działa, jaką wysokością kapitału zakładowego może się pochwalić. Są to ważne informacje, bo przecież chodzi o bezpieczeństwo  naszych pieniędzy – często niemałych kwot.

Warto też sprawdzić, czy kantor on-line, z którym zamierzamy nawiązać współpracę, podlega kontroli  różnych instytucji finansowych, na przykład  Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Wiarygodne firmy starają się też udostępniać informacje potwierdzające ich solidność. Może chodzić o różne certyfikaty, np.:  Firma Wiarygodna Finansowa, czy Certyfikat Rzetelności.

Niezawodny sposób weryfikacji – opinie użytkowników

Na pewno dobrym sposobem na sprawdzenie jakości e-kantoru będzie zapoznanie się z opiniami jego użytkowników. O ile zadowolony Klient nie będzie czuł potrzeby pochwały takiego miejsca,  to  Klient niezadowolony raczej na pewno wyrazi swoją opinię.

https://www.dobrykantor.pl/