Kantor on-line. Który wybrać?

kantor internetowy

Kantory internetowe działają już wiele lat – od roku 2009. Przez ten czas wypracowały bardzo korzystne dla potencjalnych Klientów metody działania.

Czym konkurują e-kantory?

Przede wszystkim ceną – to oczywiste. Jednak dzisiaj poza korzystną ofertą cenową, miejsca wymiany walut oferują dodatkowe możliwości dokonania przynoszących zysk transakcji. Chodzi   o różnego rodzaju promocje związane z ważnymi datami działania kantoru lub jego Klienta (na przykład daty urodzin). Może również chodzić o punkty,  programy lojalnościowe czy o wyjątkowe dni w roku, takie jak popularny Black Friday.

Przy dokonywaniu wymiany większej ilości walut, niektóre kantory internetowe umożliwiają negocjowanie cen waluty.

Warto sprawdzać takie promocje, jeśli bowiem uda się nam wykorzystać kilka z nich, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić.

Kantor czy platforma?

Dokonując wyboru miejsca, w którym chcemy wymienić walutę, warto też zastanowić się, czy skorzystać z tradycyjnego modelu, czy może spróbować dokonać wymiany na tak zwanej platformie społecznościowej. Platforma taka jest serwisem, na którym transakcje wymiany walut dokonywane są przez użytkowników danej platformy. Nie pełni więc roli sprzedawcą waluty, a raczej pośrednika w jej wymianie. Działanie platformy umożliwia korzystniejsze ceny, jednak trzeba się liczyć z dłuższym czasem oczekiwania na realizację naszej transakcji.

Jak więc widać, możliwości wymiany walut w Internecie są rozległe i różnorodne. W zależności od ilości gotówki i czasu, jaki posiadamy na wymianę, na pewno znajdziemy właściwe miejsce na zyskowną transakcję.